Krásu vyrábíme a zároveň ji chráníme.

RICHENZA s.r.o. byla založena na jaře roku 1999. Od prvopočátku byla heslem společnosti výše zmiňovaná věta.

Věříme, že krása a rozum jsou kvality ženy a proto je také musíme chránit.

Kosmetické a úklidové služby objednávejte v e - shopu nebo na telefonním čísle 604 237 128 (8:00 - 18:00 hod.) a cínové vojáčky v e - shopu nebo na tel. č.734 839 047 (07:00 - 15:00 hod.)

Cínoví vojáčci se zasílají již jen poštou, ceny poštovného se průběžně mění v souladu se zvyšováním služeb České pošty. Osobní odběr byl v sídle firmy zrušen.

Cínoví vojáčci : Cínové figurky jsou ručně lité, plné, ručně opracované a malované v matných i lesklých barvách. Většina figurek jsou složené z několika dílů (jezdci na koních, vojáci s praporem, kanóny apod.)

Nejsme plátci DPH.

Příběh jména firmy


Na název RICHENZA přivedla zakladatelku firmy kniha, kterou četla roku 1996 na dovolené.

V knize se uváděl příběh o princezně Richenze:

"Richenza, švédsko-polská princezna, narozená 1288 v Polsku, provdaná za Václava II. je tím motivem. Nazývali ji Eliška Rejčka, středověká čeština jméno Richenza zkomolila na Rejčku. A jméno Eliška bylo v těch časech jménem královským, a protože Václav II. měl již dceru Elišku, lid si Richenzu, byť zkomoleným jménem Rejčka pojmenoval, aby nikdy nebyla mýlka o které Elišce je řeč. Richenza v Čechách prožila od 12 let celý svůj život a Václavovi II. porodila dceru Anežku. Nedlouho po jejím narození zemřel český král Václav II. na tuberkulozu. Jeho syn Václav III. byl 1306 na tažení do Polska v Olomouci zavražděn. Ač byl mladý a již ženatý s Violou Těšínskou, děti neměl. Tím vymřeli Přemyslovci. Richenza tedy za svůj život zažila, jak rozkvět dynastie Přemyslovců, tak i jejich vymření po meči. Svůj život dožila jako 48 letá na svém malém královském dvoře v Brně, kam z Hradce Králové po druhém ovdovění se svou životní láskou Jindřichem z Lipé přesídlila. V té době v Čechách již vládl Jan Lucemburský a Eliška Přemyslovna. Richenza Jindřicha z Lipé o několik let přežila a zbytek svých let věnovala rozkvětu české středověké literatury, založila klášter v Brně, kde opisováním a kresbami mniši vyrobili mnoho středověkých knižních pokladů."


VÍTÁME VÁS!

Vhod do provozovny


Prosím čekejte...